| anonim_4396 a întrebat:

Eu am avut acum un an piercing in buric si vreau sa mi-l fac a doua oara, dar mi-a ramas un nod cum s-a astupat gaura si vreau sa stiu daca sunt riscuri mari sa se infecteze daca am acel nod?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| szilard45 a răspuns:

Risc poate minor nodul acela a aparut din cauza ca sa umpluc cu carne locul unde a fost gaura de la pircing deci nare ce sa fie acol
Riscul este poate din cauza ca zona acea a fost o data expusa, iar acum acea zona s-ar putea sa fie ceva mai slaba fata de o infectie ai um pic de grijawinking

| Pitiq Te IuBeSte a răspuns:

E mai bine
sa consulti
un medic :d
dupa parerea mea`h love struck
si eu am avut piercing si
nu`i placut sa ti se infectezebig grin
Asa ca mai bine consulti un
medic!love struck

| rgx a răspuns:

Nici un risc

| inevitable a răspuns:

Acel nod este la fel ca si in ureche cand se astupa gaura! Mi s`a intimplat si mie chiar si la buza! Nu este nici un risc )