| Dentist.ro a întrebat:

Eu am fost la dentist acum o luna pentru un detartraj. Voi cand ati fost ultima data la dentist si pentru ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Am fost in vara pentru a-mi scoate maseaua de minte. urmatoarea vizita va fi dupa ce voi naste.

13 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Acu 1 luna; pentru acelasi lucru;

| Tourniquet a răspuns:

Pe 25 noiembrie pentru sigilarea arcadei de sus. Ador sa merg la dentist. Vreau sa devin dentist. big grin

| Ana-Maria94 a răspuns:

Ieri am fost, pentru o slefuire la o masea, si ma duc luni pentru mulaj.Am terminat cu durerile insfarsit, dar e o placere sa merg al dentist.happy

| Dentist.ro explică:

Bravo @soothe happy Si te-a durut? Eu fara anestezie locala nu am rezistat...

| Dentist.ro explică:

@Lolita Special pentru tine, iti recomand acest articol :) http://www.dentist.ro/......matologica Nastere usoara si ai grija de tine :)

| Dentist.ro explică:

@Ana-Maria94 Eeee cum e o placere? Nu imi imaginam happy Durere si placere...ciudat happy Oricum felicitari! Sa te mai duci peste 6 luni la controlul periodic happy

| Dentist.ro explică:

@T. AC O Doamne ce imi povestesti tu acolo happy Am mai auzit la cineva. Extractia de masea doare sau nu, e mai complicata sau nu in functie de cat de mult ai lasat-o sa se agraveze si de cum au crescut radacinile. Se pare ca la tine si-au luat-o in cap happy

De 5-6 ani? Pai si ce faci? Nu stii ca timp mai mult=bani mai multi=durere mai mare? Toti ne plangem ca e scump si ne doare dar daca ne-am duce din timp si am preveni aceste probleme, nu ar mai costa mult si s-ar rezolva imediathappy

| Dentist.ro explică:

@⊱ ╯ Gen: Ia cu Durex baa╰ ⊰ ׃﴿ Ai grija! Aceasta operatiune se face la interval de 6 luni. Nu este recomandat mai devreme :) Citeste aici despre cum sa previ depunerea tartrului si in ce consta detartrajul http://www.dentist.ro/tartrul-inamicul-dintilor

| T. AC a răspuns:

Acum 5 sau 6 ani sincer si nu ma intorc de graba daca merg mersg sa ii scot prin operatie 2 carii cred ca 3 si chiar si atunci imi va fi frica big grin
pai am fost cu o masea ce ma durea ingrozitor a fost intreaga chiar pen ultima masea cu radacinile sucite laughing nu a mers a schimbat 4 clesti pana s-a saturat saracu si a luat dalta putin cu ciocanul si apoi nu stiu cu ce dar stiu ca a infipto pe langa dinte spre radacina si asa a scos-o fortat obligat laughing
a spus sa tip daca vreau nu il deranjeaza dar eu nici sa tip nu am aput pofta degeaba mi-a dat anestezic tot ma enerva maseaua la urma a scos-o bucati dar sincer nu a durut apoi a fost deranjant tamponul acela in rest ok dar am prins oroare de dentistilaughing

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Am fost acum ceva timp 1 luna 2 nu mai stiu wxact, pentru detartraj crying dar cred ca trebuie sa ma duc iarasi tot pentru acelasi lucru

| MusicisMusic a răspuns:

Hm...am purtat aparat dentar si il schimbam la 6 luni deci nu voi strica acest obicei chiar daca am dat aparatul dentar jos si voi merge din 6 in 6 luni la control de rutina. Ultima data am fost acum 1 luna si jumatate... aveam o durere la o masea

| frumushika09 a răspuns:

Acum o luna ca am avut de extras un dinte!

| GabiCh93 a răspuns:

Aku 1 anlaughing