| creatza96 a întrebat:

Eu am fost operata de apendicita acum 12 zile... am tinut ceva regim... iaurt,branza de vaci proaspata, cartofi,piure, si am mai mancat si cate un pic de paine,cozonac,o banana,ciocolata,si niste icre foarte sarate,si icrele si painea le-am mancat dupa ce mi-a scos firele, si azi dimineata dupa ce mi-am dat jos pansamentul sa-mi pun altul, am vazut ca e vanat prin jurul operatiei si umflata o portiune din operatie, de parca as avea ceva sub piele. e normal? sau e caz de operatie iar? sau ce sa fac. va rog ajutati-ma! Dau funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are legatura cu mancarea. Si cel mai probabil nu e nevoie de operatie. Pune comprese cu Rivanol rece (tinut in frigider) si maine mergi la medicul care te-a operat.

| ParadoxRO a răspuns:

Consultă medicul de familie, noi nu putem să-ţi dăm un răspuns folositor deoarece nu suntem medici, cel mai sigur este medicul de familie

| NevastuicAaA a răspuns:

Nu cred ca e foarte normal.Ai grija ce mananci cateva zile.Sare nu ai voie in nici un caz, nici ciocolata.Stiu cum este, ca iti este pofta de toate cand nu ai voie.Eu mancam gratar cand am avut apendicita, gratar de pui si era foarte bun.

Nu mai manca tot felul de prostii, ca iar ajungi la spital.Si fara efort cateva saptamani.

Nu ar fi rau sa te vada un medic.Mai bine sa nu risti.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Si eu am fost operata de apendicita si mie nu mi s-a intamplat, mai bine te duci la medic sa te consulte, chiar daca poate nu ai nimic mai bine sa te asiguri.

| Deliα a răspuns:

E cat se poate de normal.Asa i s-a intamplat unei prietene de a mele.

| StoicaBogdanDaniel a răspuns:

E forate normal sa ti se intample asta daca ai mancat sare si eu am avut o problema asemanatoare dar mi-a trecut in 2 zile.nu intra in panica nu vei pati nimic.