| marianamay a întrebat:

Eu folosesc bicarbonat de sodiu pentru albirea dintilor.Este ceva in neregula daca pun bicarbonatul peste pasta de dinti? am auzit ca trebuie prima oara sa pui pe periuta,sa te speli, apoi sa folosesti doar pasta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Yamaha123 a răspuns:

Pai daca te speli pe dinti cu pasta de ce mai dai cu bicarbonat?

| vRemi a răspuns:

Pai fa cum ai auzit ca asa este mai bine, si eu tot asa fac mai intai cu bicarbonat, apoi cu pasta de dinti.

| edi1098 a răspuns:

Pei fa cum sti ca stiu ca vrei sa le conbini ca sa economisesti din timp. Ca sa ai o dantura frumoasa trebuie sa stai 3-5 minute.
Eu zici sa stai 2 minute cu bicarbonat si 2 cu pasta.

| Guttery a răspuns:

Eu zic sa nu mai folosesti. Foloseste doar pasta.