| anana199 a întrebat:

Eu fumez de o luna un pachet pe saptamana. Daca merg peste o saptamana de cand am fumat la analize si de sange si de urina se vede ca am fumat? Iar pentru cele de urina ajuta sa beau multa apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La analize uzuale nu iese ca fumezi, pentru ca nu face nimeni teste pentru nicotina in mod special
cred ca a mai fost aceasta intrebare
daca iti este teama ca te-ar putea afla parintii ca fumezi ma gandesc ca esti prea mica de ani ca sa fumezi 1 pachet de tigari chiar si pe saptamana!
desi ti-ar recomanda sa nu fumezi deloc indiferent de cat de frecvent sau rar o faci, insa alegerea iti apartine

| ioana748 a răspuns:

Doar daca iti controlează prezenta nicotinei parintii.
Daca sunt alte analize nu este nici o problema.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

O saptamana... nu se vede nimic si daca se vede oricum pers de acolo nu zic nimic parintilor(ca ma gandesc ca esti minor(ă) daca pui asa intrebari