| geogeo112 a întrebat:

Exista cineva care a urmat tratamentul cu Roaccutane contra acneei si a luat 4 pastile sau mai multe pe zi? pe ce termen? Daca da, ati observat vreo reactie adversa mai accentuata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DomnulKappa a răspuns:

Nu mai lua nici o pastila sau medicament impotriva acneei! las-o in pace,o stresezi si asa poate aparea mai multa, accneea apare atunci cand esti stresata, poate din cauza parului care il tii pe fata, culcatul la orele tarzii, mancatul excesiv de fast food. etc
Tot ce este recomandat un cub de gheata in fiecare seara dupa culcare, cand te vei sterge mereu pe fata ATENTIE! nu freca zona ci tamponeaz-o