| Username1 a întrebat:

Exista exercitii sau vitamine pentru crestere in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| annda a răspuns:

Stai mult cu picioarele in apa. laughing
Glumesc. Apuca-te de baschet sau volei. big grin

| ina129 a răspuns:

Practicarea basketului ajutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baschetul e cel mai bunhappy

| MissD a răspuns:

Www.banderas.ro Am auzit ca au dat rezultate. Poti incerca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cel mai bine joaca baschet.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa exercitii la bara(nu ma refer la bara existenta in unele cluburi) ci bara din salile de sport, bara pe care se pun covoarele la batut.

| just4fun_8801 a răspuns:

Vitamine nu exista... exista totusi alte "medicamente" putin mai scumpe si periculoase pentru cresterea in inaltime. Dar cred ca sportul (handball-ul, basket-ul etc) ajuta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happy Cea ce trebuie sa faci este sa practici un sport, care binenteles sa iti placa big grin
De exemplu:
-inot
-baschet
-volei
-tenis
-handbal
Nu uita ca si o alimentatie sanatoasa contribuie la dezvoltarea organismului. Totusi, inaltimea este si un factor genetic care se mosteneste cat de cat. Nu vei creste mai mult decat trebuie oricat ti-ai dori.
Mult succes!big grin

| deluxe a răspuns:

Dimineata cand te trezesti, intinde-te in pat cat poti de mult. Trage de maini in sus cat poti de tare. Intinde si picioarele la maxim apoi mergi la sala de sport si fa putin baschet. Fa lucrul acesta 1 luna, apoi astept raspunsul cu rezultatul tau. Bafta! Eu am reusit!

| machupicchu a răspuns:

Hraneste-te bine si sanatos, si fa sporturile recomandate anterior, oricare dintre ele si ce-ti place... Numai sport fara o hranire corespunzatoare nu va genera efectul dorit. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manca-v-as ochii... fara sporturi ca nu am unde sa le fac...Am 16 ani si am 1. 68, 65 kg...si problema e ca fac sala si mi-e ca ma opreste din crestere...si nu vreau asta...In afara de exercitiul cu bara mai stiti vreunul?worriedworried...

| behappy a răspuns:

Http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/
am inceput si eu sa fac ce zice aici. sper sa funtioneze

| ALex2oo7 a răspuns:

Sporturile Cele mai bune pentru crestere is:inot,vloei,hanbal,bascket dar si alte sporturi te pot ajuta la crestere putin dar te ajuta. O nutritie sanatoasa renunta la mancarea din FastFood-uri,MC,KFC etc.O dieta sanatoasa te ajuta foarte mult: lactate,oua,fructe, zarzavaturi, carne etc

PC: Sala nu te opreste din inaltime is doar niste aberatii

Alte răspunsuri
| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care chiar au dat rezultat bun, in ultimele luni am crescut 5 cm de la ele, chiar daca am 20 ani.
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care chiar au dat rezultat bun, in ultimele luni am crescut 5 cm de la ele, chiar daca am 20 ani.
http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

Si in general daca vrei sa cresti mananca multe proteine ca sa aiba din ce creste corpul + vitamine din fructe