| darkhell217 a întrebat:

Pana la ce varsta se poate creste in inaltime cu exactitate? exista ceva exercitii de crestere? sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

In principiu, oasele cresc in lungime pana la 21-23 de ani. Baschetul si handball-ul te pot ajuta sa te inalti. Ai grija sa nu faci exces de zel cu calciul, se poate depune aiurea. Sfatul meu e sa te impaci cumva cu felul in care arati, daca e sa te mai inati bine, daca nu, iar bine. Un om multumit de sine dar scund este mult mai "gustos" decat unul inalt, etc care nu e multumit de sine. Cu totii avem minusurile noastre, unele fizice, unele psihice, altele morale si asa mai departe, dar asta nu ne anuleaza calitatile! Paradoxul este ca, de cele mai multe ori, pe noi ne obsedeaza defectele noastre, pe cand ceilalti nici nu le prea baga in seama happy succes!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele cresc până la 16-17 ani iar băieții până la 21 de ani.
Nu există exerciții de înălțare ci sporturi, înot/volei/baschet/handbal.
Practici ce-ți place.
Pa, pa.

| darkhell217 explică:

Da dar, am 23 deja,cred ca numai am ce sa fac, am doar 1, 68 si mi se pare cam putin...

| DanAmarandei a răspuns (pentru darkhell217):

1,68?!?! Am cunoscut un om care avea 1, 40 si ceva, pe la 25 de ani si mai avea si urechile clapauge happy cat am putut sa rad cu omul ala, cate partide de remi si de rentz am tras... nu cred ca ai de ce sa-ti face probleme!

| ICanSeeAll a răspuns:

Se spune ca pana pe la 20 de ani se creste. E adevarat acest lucru.Intr-adevar in adolescenta si in copilarie crestem cel mai mult si nu se prea vede cresterea de pe la 17 ani.
http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| blackcat99 a răspuns:

Cresti pana la 18-19 ani. si poti practica baschet daca vrei sa te inalti

| DjBl3ndar a răspuns:

Pana la 18-20 de ani

| JustABelieber a răspuns:

Inotul este foartre bun pentru crestere

| Marwell a răspuns:

Eu la varsta de 20 ani am crescut inca 5 cm facand exercitiile de aici + e usor de urmat pentru ca are si video :
http://wp.me/P3hgwB-23