| Khero a întrebat:

Exista medicamente asemanatoare xanaxului sau diapezamului, dar fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista, caci toate medicamentele asemanatoare acestora predispun la un comportament adictiv!---eliberarea lor din farmacii se face controlat in baza unei retete.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la o farmacie naturista si cere ceva plante sau extracte de plante care au efectul acestor calmante.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o groaza de medicamente naturiste care calmeaza

| CuriousStuff a răspuns:

Daca chiar ai nevoie de ele mergi la medic sa ti le prescrie, daca fugi de medic sau crezi ca el ar considera ca nu ai nevoie inseamna ca nu ai nevoie.

| oprescudorin11 a răspuns:

Exista orice sub soare! Cerceteaza si pe alte cai.