| cre1onnnn a întrebat:

Exista prezervative "expirate"? Daca da, atunci cand il amplasezi pe. Mistar happy poate sa se imbolnaveasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Exista si prezervative expirate.
Daca ambalajul este intact, nu ar trebui sa ridice prea multe probleme. In cel mai rau caz pot sa apara diverse iritatii. Daca ambalajul este desfacut e echivalent cu un prezervativ lasat in aer indiferent care ar fi termenul de valabilitate. Si aici riscul este de a dezvolta o infectie. Si in cazuri exceptionale infectia poate fi atat de grava incat sa se ajung la amputatia penisului sau chiar la deces.

| zdrangoi a răspuns:

Da,mai ales alea cu gust de fructe.big grin

| YoSiAtat a răspuns:

Da exista. Poate sa iti provoace iritatii la cuculet, de asemenea latexul din care e facut prezervativu si-ar pierde din propietati si cresc sansele sa te inbolnavesti daca faci sex cu o persoana bolnava de o boala cu transmitere sexuala.

| Kiddzo a răspuns:

Din cate stiu eu da, un prezervativ poate expira. La partea cu imbolnavitu habar n-am, dar stiu ca prezervativele expirate tind sa se rupa mai usor. Ai grija si bafta! happy.

| LimonadaXd a răspuns:

rolling on the floor)) mdeea. du'te si tu la farmacie. si intreaba`!laughing