| anonim_4396 a întrebat:

Exista tocuri  sanatoase? Ce inaltime si forma au Sau depinde doar de calapod?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pisi dy a răspuns:

Tocuri de 4 -5 cm. Calapod bun au Stoneffly, Scholl.Sunt cam scumpi, dar urmareste promotiile gen "1+1 la jumatate de pret" si merita.

| alexam a răspuns:

Pai chiar tocuri sanatoase, nu stiu ce sunt... Pantofii cu toc pot fi foarte comozi si OK daca au un calapod bun. Ideea e ca tu sa iti lasi greutatea corpului pe toata talpa piciorului... Sa fie bine lucrat pantoful, nu sa ai tendinta sa stai pe varfuri sau pe calcaie... Nu trebuie sa ramana spatiu intre talpa piciorului tau si talpa interioara a pantofului! Asta e tot trucul. Iti recomand in acest sens pantofii de piele produsi in Romania de cele cateva fabrici mai mari si cunoscute!

| vio a răspuns:

Daaaaaa... la pantofii cu toc conteaza mult calapodu...