| sorrrina a întrebat:

Exista vreo bautura racoritoare care sa nu dauneze organismului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ceai verde, negru, rosu sau de alte plante, facut in casa sau suc de fructe stors de mana ta din fructe din curte sau de la tara.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poate ca ceaiul cu gheata (dar daca se poate sa fie facut in casa si sa nu fie ceai negru)

| psiholoaga a răspuns:

Limonada cu miere sau ceai rece(daca iti place, eu nu sunt fana) cu lamaie si miere.

| nicky a răspuns:

Ceiurile din plante si sucurile preparate in casa.

| bunica a răspuns:

Da, apa rece de izvor.

| DenissaDeea a răspuns:

Apa minerala naturala,, nu cea de la magazin carbogazoasa''sucurile naturale de fructe facute acasa.

| gherghe_9739 a răspuns:

Da, apa plata.

| emiliagrosu a răspuns:

Ceaiul facut in casa...insa cel de plante, nu cel instant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa de la robinet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sucurile din fructe făcute în casă sunt cele mai recomandate.
Ceaiurile reci cu gheață și îndulcite cu miere.
Pa, pa.

| wale a răspuns:

Da Sucurile naturale apa minerala etc.

| bety44 a răspuns:

Apa cu lamiie si miere

| Slayer4Ever a răspuns:

Apa... dar nu minerala pentru ca are unele efecte daunatoare!