| Benyamin173 a întrebat:

Exista vreo cremă petru albirea tenului?(sunt baiat si m-am cam bronzat si imi cam displace)rolling on the floor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este la farmacie crema cu lămâie de la cosmetic plant este ieftina și bună Îți deschide cu 2-3 nuanțe tenul. dar dacă îți transpira tare fata nu o sa te ajute prea mult.
sau poți sa te dai cu fond de ten și pudra da puțin nu mult sa nu se observe
eu as merge pe crema e foarte buna.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Bronzatul se duce treptat, nu ai nevoie de vreo crema pentru asta!

| Panamax a răspuns:

Bronzat de la nastere?

| Danx a răspuns:

1. Trebuie sa te dai cu o crema de solara in fiecare zi SPF 15 (daca nu stai mult in aer liber) sau SPF 30 (daca stai mult). Asta previne sa te bronzezi. Poarta sapca/ palarie / ochelari de soare cand iesi afara.
2. Da-ti cu o crema/fiole cu vitamina C la culcare. Sau freaca-te dimineata si seara cu o felie de lamaie pe fata, lasa sa se usuce 5 min, clateste cu apa.
3. Dimineata spala-te cu un exfoliant (daca nu vrei sa cumperi un exfoliant, amesteca intr-o ceasca putin ulei de masline sau putina miere cu zahar, sau cu tarate si freaca-te pe fata cu miscari circulare sa indepartezi celulule moarte. Clateste bine cu apa.

| Benyamin173 explică:

Ok,va multumesc frumos! O zi frumoasa!

| Benyamin173 explică (pentru Danx):

Ok,va multumesc mult! O zi frumoasa!

| Benyamin173 explică (pentru Panamax):

Nu, de la prea multa piscina si stat in soare excesiv