| euuuuuuufaaa a întrebat:

credeti ca o crema pentru albirea tenului cu lamaie si papadie este intr-adevar sanatoasa?

1 răspuns:
| 愛日本 a răspuns:

Da este sănătos intradevăr.

~protejarea impotriva radiatiilor UV, decolorare, reducerea formarii pigmentilor. Crema Cosmetic Plant previne aparitia pistruilor datorita dioxidului de titan, substanta cu proprietati de protectie UV. Acidul citric si extractul de papadie atenueaza petele deja formate, prin efectul lor decolorant. Sarurile de bismut reduc hiperpigmentatia, inactivand reactia de formare a melaninei.~
Se găseşte la farmacie o cremă specială aproximativ 10 lei.
Bye