| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Exista vreun remediu pentru caderea parului? nu ma refer la cel capilar... am fost si la medic. am mai multi hormoni masculini de cat feminini. am puf pe fata pe mijloc.am urmat tratament 6 luni cu anticonceptionale... mi-s-a spus ca durata de viata a firului de par este intre 6-9 luni. deja am facut un an si nu vad niciun efectstraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Du-te la un dr endogrinolog

| Ben. a răspuns:

Cateodata kd si din cauza dietei sau a stresului.

| Ben. a răspuns:

Intre povestea aia q anemia si cazutul parului n-ar fi o legatura?

lolita
| lolita a răspuns:

Poti sa iti faci implant, daca iti permiti, costa in jur de 6.000 de euro.

| dalea a răspuns:

Poate ar fi cazul sa iti faci din nou analizele pentru a vedea daca tratamentul urmat a avut efect, adica reechilibrarea nivelului de hormoni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu a avut rezultat pozitiv tratamentul hormonal, mergi la un tratament cu laser și consultă și un medic homeopat.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura salvare e sa accepti situatia.Pana nu e acceptata si moartea e hidoasa