| anonim_4396 a întrebat:

Face caca foarte rar la 7 zile dar e hrănit numai la sân

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du copilul neaparat la pediatru cat mai repede. Este foarte grav ce i se intampla si ar putea fi manifestarea unei malformatii a colonului (megacolon, dolicocolon). Un sugar ar trebui sa aiba scaunzilnic sau chiar de mai multe ori pe zi. O constipatie asa de grava poate duce, daca nu e tratata, in orice moment la o ocluze intestinala. Nu mai astepta, luni dimineata du copilul la pediatru.

| nicky a răspuns:

Nu e bine, trebuie sa aiba scaun macar 1 data la 2 zile, consulta urgent pediatrul exista unb siropel Debridat care ajuta in constipatie la copii. Sanatate.

| bunica a răspuns:

Foarte grav, copilul sugar trebuie sa aiba cel putin un scaun pe zi. urgent la medic.

| gabimaris a răspuns:

Verificati, va rog, daca cea care il hraneste mai traieste! Ar fi avut pana acum reactia care trebuie...sa consulte medicul! Socant!

| DenissaDeea a răspuns:

Mergi la un medic cu micutul, un copil sau un adult, indiferent de varsta cu corpul sanatos trebuie sa aiba scaun cel putin la doua zile, daca nu,, iese'' in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi cu el la medicul pediatru.
În mod normal trebuie să aibă scaun (să iasă afară) cel puțin odată pe zi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu, cand am fost bebelus, am fost lasata asa... Din cauza asta, ca adult, am avut mult de suferit. Mergi imediat la medicul pediatru si spune-i toata povestea: de cate ori mananca pe zi, de cate ori "iese" si altele. Nu lasa pe altadata... Acest lucru poate duce la o constipatie cronica de care nu va scapa toata viata...
Multa sanatate!
Mergi chiar acum la medic! Nu astepta pana maine!