| G0AHEAD a întrebat:

Fetelor, cum a sputea sa scap de parul de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu te epila, nici cu ceara! Va creste, mai greu daca te epilezi cu ceara, dar tot creste si se ingroasa firul de par, ajungi femeia mustacioasa. Te rog eu nu fa asta. Costa 150 de lei epilarea definitiva a fetei, nu doare, nu raman urme. Gandeste-te ca in ceva timp oricum ajungi la suma asta cumparand benzi epilatoare, dar macar mergi o data si gata. Oricum, daca e doar puf, lasa-l in pace.

18 răspunsuri:
| anastasia485 a răspuns:

Epilare cu ceara rece!

| Trynda a răspuns:

Tratament nu exista. Ai o dereglare la glanda tiroida daca ai par in exces. Nimic de speriat. Daca e doar puf din ala nu e nicio problema, e normal. Decat sa te pensezi mai bine ramai asa. Exista si metode de indepartare laser dar sunt mai costisitoare happy.

| facepalmlol a răspuns (pentru Trynda):

Nu erau suprarenalele, cele care duceau(la batranete la femei) la schimbarea caracterelor sexuale(aparitia barbii etc), ma refer la hipersecretie?

| PickUp a răspuns:

Buna!
Nu sunt eu fata dar am sunat-o pe matusimea acum si am intrebat-o cum ar putea cineva sa scape depe parul de pe fata... Ea lucraza la un salon! Mi-a spus ca te poti epila cu ceara!
Bafta!
Sper ca te-am ajutat!
Funda plz!?

| sweetyblue27 a răspuns:

Lol. Stai linistita. NU E NIMIC GRAV! Epileaza-te cu ceara RECE!

| AllePufulete a răspuns:

Poti incerca sa-l iei cu ceara... dar o sa doara putin pe moment

| Trynda a răspuns (pentru facepalmlol):

Aia sunt hormonii sexosteroizi. Aia care fac diferentierea intre femeie si barbat la pubertate. Mama mea stiu ca are Mixedem, hiposecretie tiroidiana. Si ea are par pe fata dar nu se vede asa mult. Eu cred ca e de la tiroida.thinking Sau poate are secretie mai mare de testosteron decat e normal la femei. Dar nu e motiv de ingrijorare, daca e doar puf e ceva normal. Daca e par cum am eu in barba e ceva mai nasol big grin

| Trynda a răspuns:

Sa nu faci prostie sa iei cu ceara, ca o sa iei toata viata la el happy Lasa-l asa.

| facepalmlol a răspuns (pentru Trynda):

Nope,nu-i de la tiroida, de asta sunt sigura pentru ca ne-a predat la biologie acum 1 saptamana.
Oricum, multumesc pentru celelalte informatii din raspunsul tau!

| Trynda a răspuns (pentru facepalmlol):

Poate fi si asta o cauza..Nu stii niciodata. Stresul e un factor important care deregleaza fuctionarea corecta a organismului. big grin Si eu am mai multa secretie de testosteron ca majoritatea baietiilor de varsta mea. thinking Nu am vazut cativa care sa aiba barba sau ceva. Eu dupa 2 saptamani nebarbierit arat ca wolverine. Cu placere de info big grin Esti a xi-a nu?

| facepalmlol a răspuns (pentru Trynda):

Nu,nu sunt clasa a xi-a. happy

| Trynda a răspuns (pentru facepalmlol):

Noi intr-a xi-a facem astea. big grin

| facepalmlol a răspuns (pentru Trynda):

Ei bine, eu le fac intr-a 7-a laughing.
Probabil se reiau, dar mai aprofundat.

| Trynda a răspuns (pentru facepalmlol):

Eu am avut o profesoara aiurea in generala. Noi nici sistemul reproducator nu l-am facut ca cica e o porcarie. Pai e baza omenirii cum sa fie porcarie laughing N-ai *#@$, n-ai copii.

| facepalmlol a răspuns (pentru Trynda):

Sa vezi ce panarama or sa faca astia de la noi(baietii cel putin, da' nici fetele nu-s mai prejos) cand vom ajunge la sistemul reproducator laughing

| Trynda a răspuns (pentru facepalmlol):

O sa auzi prin clasa soapte si chicotituri gen "profa a zis penis " devil rolling on the floor

| facepalmlol a răspuns (pentru Trynda):

rolling on the floor