| stefipuf a întrebat:

Ce a sputea sa fac sa nu mai am parul gras adica dupa ce fac baie dupa doua zile mi se ingrasa ce as putea face?

3 răspunsuri:
| mimikafrumusika a răspuns:

Poate problema e ca il speli prea des.Cu cat e spalat mai des cu atat devine mai gras.Ai putea sa incerci sa ti pui niste pudra de talc la radacina.Eu asa am auzithappy.

| A2895 a răspuns:

Cu parul gras nu e de gluma. In general se recomanda tratamentele cu sulf. Exista si masti naturiste cu suc de lamaie si lavanda, insa tot mai bine e sa te vada un specialist, deoarece cauzele difera de la om la om. S-ar putea sa fie doar o faza a adolescentei, s-ar putea sa fie dereglari ale sistemului limfatic etc.
Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema, dar am neglijat-o spunand ca e doar o faza a adolescentei. Cand am fost la medic povestea s-a schimbat. Mi-a dat niste preparate farmaceutice pe faza de sulf si alcool salicilat si intr-adevar se vede diferenta. Du-te la medic si iti va da un tratament care sa ti se potriveasca. Nu face nimic dupa ureche.

| FlootoorashBibi a răspuns:

Spalate cu masti sau cu balsame. funda?