| theprettyreckeless a întrebat:

Fetelor, voi cu ce medicamente atenuati durerile de ciclu sau fluxul abundent? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iau NoSpa, dar numai in situatii extreme si nu mai mult de doua zile consecutiv. In rest, fac exercitii fizice si ma controlez.

| EmaS a răspuns:

Daca nu sunt sub forma de cheaguri nu te sfatuiesc sa intervii.Este ceva normal in primele zile. Poti insa sa bei ceai de coada soricelului si galbenele, sa mananci alimente care contin vitamina K si sa nu faci efort! Daca ai cheaguri mari atunci trebuie sa mergi la medic.

| devine a răspuns:

Sau poti sa bei calciu cateva zile inainte... de obicei mai atenueaza fluxul; din "observate" zic acum happy

| SlowLikeSnow a răspuns:

Am avut dureri de nici nu ma puteam tine pe picioare si nu am luat nimic, acum dupa 4 ani de cand mi-a venit am durerii mici de 4 ori\an cu aprox.

| MaddieGirl10 a răspuns:

Fluxul abundent nu prea ai cum sa'l atenuezi laughing ca asa e de la sine.hee hee dar durerile poti incerca cu Nurofen sau Ibuprofenwinking la mine cel putin functioneaza pe deplin big grin

| miranda a răspuns:

Buna!
Eu folosesc Nospa si Scobutil; si in legatura cu fluxul abundent, sunt ceva picaturi care-l atenueaza dar nu mai stiu cum se numesc; oricum gasesti la farmacie.
Pa :*

| CrazzyXgirL a răspuns:

Pt dureri Ibuprofenwinking

| cristina117 a răspuns:

Pai eu de exemplu folosesc NoSpa Pentru durere. E foarte eficient!

| MsGeorgy17 a răspuns:

Ibuprofen e ff bun