| anonim_4396 a întrebat:

ff urgent! buna. as avea nevoie sa fac o radiografie la bazin(fisura de bazin). sunt din pitesti. a facut cineva? unde si in ce conditii? nu am trimitere de la medic. multumesc foarte mult celor care vor raspunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la urgenta, fractura de bazin e urgenta ortopedica.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

In cazul in care nu ai trimitere de la doctor, trebuie sa te duci la sectia de urgenta a unui spital. Nici un radiolog nu iti poate face radiografii fara sa fie acoperit din punct de vedere legal (trimitere de la specialist)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face la urgenta fara nici o trimitere sau contracost.