| GulDan a întrebat:

Fixativ sau gel? care e mai putin daunator parului? Eu ma dau cu fixativ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Pau17 a răspuns:

Bine faci.Intradevar, fixativul e mult mai bun.

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Fixativul e mai bun, desi multa lume spune ca iti arde parul, dar fata de gel care este cea mai mare prostie in materie de par, fixativul e cu mult mai bun

| simina96 a răspuns:

Buna! Atat fixativul cat si gelul nu sunt mai putin daunatoare parului tau.Folosite in exces, acestea iti degradeaza parul in timp. Oricum eu te sfatuiesc sa mergi in continuare pe fixativ, folosit cu masura.

| DeejayLiqua a răspuns:

Nu ar trebui sa folosesti niciunul. Poti cauta solutii de par care sa si miroasa bine, sa aiba si efecte de refacere, vitaminizare sau pentru volum care inlocuieste cu succes prostiile astea.
Intr-adevar, daca esti fata este mai dificil cu gelul, de aceea gelul este folosit de baieti, iar fetele folosesc sprayul fixativ care se asaza imediat pe par.
Nu ar avea nicio problema daca le folosesti rar (o data/sap)

| ana233 a răspuns:

Fixativul normal e mai bun...Dar daca o luam pe calea ''sa nu-ti distrugi parul'' poti sa-ti prepari o lotiune fixanta in casa. Din zeama de lamaie si apa. Zeama de lamaie cu cat o pui mai mult, cu atat fixeaza mai bine si pui mai putina apa. Depinde de preferinte. Acum, alegerea iti apartine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ambele.
Alege o tunsoare lejeră.
Pa, pa.