| nairpic a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o intrabre. Dauneaza cu ceva parului daca ma dau cu fixativ peste par umed? Adica dupa ce ma spal pe cap il sterg foare putin cu prosopul si ma dau cu fixativ si ridic tot parul in sus happy. Are ceva? Mersi fain happy

5 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Nu face nimic, cand te dai cu fixativ pur si simplu se formeaza niste legaturi intre firele de par, nu afecteaza structura firului de par.

| mona a răspuns:

Nu se intampla nimic, ti se intareste parul mai tare

| MarYan00 a răspuns:

Fixativul si toate astea dauneaza in timp oricum le-ai folosi..si eu dau pe parul umedhappy

| Tєσ a răspuns:

Depinde de cat de rezistent este. Insa, pentru orice eventualitate, sa fie uscat cand il dai cu fixativ happy

| marya81 a răspuns:

Cred ca dauneaza mai mult decit atunci cind il dai p parul uscat, pentru ca cind parul este ud attunci unt deschise toate cuticulele...happy