| WayhaughtK a întrebat:

Cum as putea da volum parului?
Si sa il fac putin undulat?
Fara fixativ sau ceva ce dauneaza.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Da, onduleurile dau ceva volum. Daca parul e scurt, volumul va fi mai mare. Daca e lung, din greutatea firului se va intinde si volumul va fi mai mic.

| christine99 a răspuns:

Foloseste sampon si balsam pentru volum.

| grimalkiny a răspuns:

Poți încerca the Curly Girl Method (eu aș numi-o, de fapt, the Healthy Hair Method). În mare parte, constă în înlocuirea tuturor produselor de păr pe care le folosesți acum cu unele care nu conțin sulfați sau siliconi (siliconii se găsesc în produsele de styling și au nevoie de sulfați pentru a fi indepărtați, iar sulfații îți usucă părul, "spălând" chiar și uleiurile naturale ale scalpului, de care avem însă nevoie). Ideea este bazată pe cartea "Curly Girl" a Lorrainei Massey. (Momentan nu am gășit niște produse CGM approved ușor de procurat în Romania.) De sigur, asta doar dacă ai părul cârlionțat natural.