| skrtelmrs a întrebat:

Fumator de aproximativ doi ani, am o flegma/nod in gat.I fiecare dimineata scuip, sunt nevoit sa flegmez o mucoasa (de culoare galbena sau verde) din gat. Mi se intampla si pe timpul zilei sa flegmez insa mai rar, dar dimineata trebuie sa o fac zilnic.
Cred ca problema este de la tigari.
Sfaturi,?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai doua variante:
- ori inveti sa fumezi fara sa faci flegme si alte complicatii
- ori renunti la fumat
A treia varianta este ca viata sa renunte la tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Renunță la fumat ce altceva sa faci, si mergi la medic pentru o consultatie la plămîni, dar degeaba i ei tratament daca continui sa fumezi.

| minrest a răspuns:

Asta este fumatul, dar nu te ingrijora, caci lucrurile se vor inrautati mult si flegma asta ti se va parea o joaca.

| R3sp3ctt a răspuns:

Nu atiu ce sa zic, eu sunt fumatoare de 5 ani si nu am asemenea simptome.Probabil tu ai plamani mai sensibili, ar fi bine sa te duci sa iti faci un control pulmonal