| pusik a întrebat:

Funda! Cum scap de Ihtiofobia[frica de pesti]? Va rog rasp serioase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Deenissa a răspuns:

Cel mai bun mod de a scapa de o fobie este sa o infrunti.Fa un compromis si cumpara'ti un acvariu cu pesti mici, inocenti care nu iti fac niciun rau.Si in fiecare zi, stai putin si privestei.baga putin mana in acvariu.hraneste-i,poate vei realiza ca nu iti fac nimic.
Sau du-te la un doctor, daca exista pentru asa ceva.
Succes! :*

3 răspunsuri:
| kitu2012crys a răspuns:

Gandeste la ceva frumos cand vezi pesti si zici ca e altceva si ca is doar niste pesti mici care nu pot sa iti faca nimic.si tot timpul gandeste-te la ceva frumos cand iti este frica de cv. funda?

| IonutAxi a răspuns:

In ce sens tie frica? Sa mananci pesti, sau cand vezi un peste tremuri?

| pusik explică (pentru IonutAxi):

Pai sa mananc peste din conserva nu mi-e frica dar de exempu sardinele nu le pot manca deoarece vad pestii intregi