| Parkmin a întrebat:

Funda! Help am herpes la coltul guri(zabaluta)de 5 zile si se face mai mare ce pot folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Herpesul nu e acelasi lucru cu zabaluta. Daca ai zabaluta, iti recomand unguentul cu Tetraciclina, costa pana in 10 RON.Zabaluta e data in general de streptococ.Herpesul este de natura virala si se trateaza cu Aciclovir. Este imposibil sa confunzi herpesul cu zabaluta.

4 răspunsuri:
| uitaaaaa a răspuns:

Plasturii pentru herpes sunt cei mai buni happy

| SERIOUX a răspuns:

Cumpara plasture pentru herpes gasesti in orice farmacie

| SakuraHaruno2810 a răspuns:

Crema

| SwEeTgYrL a răspuns:

Poti sa pui miere pe el si o sa-ti treaca.(dar o sa te usture putin)