| Deea8D a întrebat:

Ma doare foarte tare capul..cred ca am facut insolatie, ce sa iau sa-mi treaca mai repede? nu mai pot ce ma doare straight face dau Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FreeLife a răspuns:

Ia un algocalmin, in cel mai rau caz fa o vizita medicului de familie.

3 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Codamin P

| Devyd a răspuns:

Algocalmin,buprofen, naproxen, aspirina si ketoprofen.
Cel mai bine e sa faci o vizita la medicul de familie si el iti va prescrie ce ai nevoie, pentru ca medicamentele nu se ia cu una cu doua, conteaza varsta ta, daca esti alergic la unele medicamenete si etc...Cel mai bine sa mergi la doctorul de familie.

| Cristiana4 a răspuns:

Ia un Algocalmin sau Algozone... Daca nu te lasa durerea mergi la un doctor. Si evita sa mai stai in soare deoarece razele sunt foarte puternice. Funda?