| darts01 a întrebat:

Funda.Vreau si eu un complex de vitamine pentru barbati pentru caderea parului sau regenerare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pentru par usturoiul e sfant. Un frizer batrin imi spunea ca da rezultate excelente. Ai doua alternative: fie te dai cu usturoi la radacian parului, si incovenientul major e mirosul happy, fie cumperi capsule cu usturoi, care iti ofera suplimentele necesare regenerarii parului

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti cade parul, incearca sa aflii cauza care determina caderea parului, inainte sa iei suplimente, sau tratamente care s-ar putea sa nu te ajute cu nimic.
Parul poate cade din lipsa unor vitamine. sau din cauza unor probleme cu tiroida.
Fa-ti niste analize medicale si verifica-ti tiroida!

| relian a răspuns:

Unia bat tobele pe ceva vitamine dara din ce am vazut nu-i deloc asa.Costu este destul de ridicat 90 dolari 3 luni.Vitaminele is de la Sugarbearhair si se numesc Haie Vitamins.
Multi spun ca ia ajutat eu nu cred. Daca iti cade parul natural poti s-a dai si cu ghiasma, mai bine pui cruce laughing. Deci daca nai nici o boala a parului, sau boala de scalp de piele, parul cade genetic, deci cauta un genetician care ar fi capabil sa repuna in fctie gena responsabila cu cresterea parului.

| NLS a răspuns:

Poate CONTRA CADERII parului.
Cauta un complex de CUPRU, ZINC, SELENIU, FIER si MAGNEZIU.
Mananca nuci, alune, arahide, caju, nuci braziliene.
Mananca legume si fructe variate.
Ceaiuri specifice (brusture, mesteacan, urzica, coada calului, coada soricelului )
Tincuri de la plafar-magazine naturiste (ardei iute+ brusture+mesteacan,+ multe altele etc.)

Excesul de fier in organism e insa periculos, trebuie sa mergi la medic pentru a stabili exact daca ai carente de fier (sau altceva).