| anonim_4396 a întrebat:

Fundita. Stiti cumva daca imi afecteaza cresterea sau spatele : ramatul orizontal la scripete si impinsul la presa pentru cvadriceps ( pe verticala in sus )? -(Am 14 ani )-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hax0r a răspuns:

In general nu. ramatul orizontal nu taseaza vertebrele in schimb impinsul la presa ar putea daca pui o greutate prea mare. poti sa continui dar keep it easy cu greutatile

1 răspuns:
| Andrei_2426 a răspuns:

Impinsul la presa, afecteaza atat cresterea cat si coloana.