| anonim_4396 a întrebat:

Gata! M-am saturat! Vreau sa scap de puncte negre!
Creme, geluri de curatare, lotiuni abrazive, lotiuni micelare - toate promit multe, dar nu fac nimic!
Ajutati-ma va rog cu un tratament naturist! Unul, dar bun!
P.S.: Fara malai, fara zahar, fara masca cu ou, fara infuzie de ceai!
Recomandati-mi ceva doar daca ati incercat pe pielea voastra si a mers.
Voi incerca raspunsurile, iar cel care imi va satisface dorintele si pretentiile va fi "incoronat" cu o funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| myiau a răspuns:

Cel mai bun, zat de cafea. da.te cu el pe fata ca o crema. si dupa spalate. daca vrei dupa da cu miere. usor si la indemana si bun

| NotToday a răspuns:

Masca cu argila de 2 ori pe saptamana!

| Alecsandra95 a răspuns:

Se prepara intr-un bol o masca amestecandu-se: zeama de la o lamaie, un castravete pisat cu tot cu zeama, doua linguri de lapte. Se adauga apoi argila praf putin cate putin pana se obtine o pasta omogena. Pasta se aplica pe ten si se lasa sa actioneze o jumatate de ora. Masca se aplica in strat gros, insa cu toate aceste tot exista posibilitatea sa se usuce pe fata dumneavoastra. Este indicat sa tamponati masca atunci cand simtiti ca se usuca cu vata inmuiata in apa. Nu lasati masca sa se usuce! Puteti face aceasta masca de doua ori pe saptamana.
P.S. Argila o gasesti in magazine naturiste. ( 100g in jur de 6 lei ).

| ileana88 a răspuns:

Buna Eliene! incearca Retin-A costa 14 ron, este o crema fff buna, o sa se exfolieze tenul dar este o crema care merita mai multi bani, o gasesti la farmacii

| Eliene a răspuns (pentru ileana88):

Salut!
... Am incercat-o! Nu imi rezolva problema! Tot ceea ce face este sa imi provoace senzatii de arsura si sa imi exfolieze tenul, dupa cum ai spus tu. Nu prea cred ca e dragut ca inca dupa saptamana dupa ce am terminat asa-zisul tratament sa mi se ia pielea de pe fata, fara sa ma scape de problema mai sus-scrisa...

| ileana88 a răspuns (pentru Eliene):

Da dar, nu trece dupa 1 saptamana eu am folosit-o 2 luni dar s-au cunoscut rezultatele

| Eliene a răspuns (pentru ileana88):

Nu am spus ca am folosit-o o saptamana, ci am spus ca inca dupa o saptamana dupa ce am renuntat sa ma dau cu ea, mi se mai lua pielea.
De fapt, eu am folosit crema 1 luna.

| ileana88 a răspuns (pentru Eliene):

Dar este normal sa se descuameze, atunci incepe sa isi faca efectul