| nbgfmkdlșxs a întrebat:

Greturile si starile de voma sunt simptome ale sindromului premenstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile de burtă/ovare/spate/cap/sâni ( iar în unele cazuri şi greţurile & stările de vomă ) pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.

| jmekerashu a răspuns:

Uite aici gasești toate informatiile despre sindromul premenstrual - http://www.i-medic.ro/boli/sindrom-premenstrual-sau-pms

| DenisaO a răspuns:

Nu sunt.