| nbgfmkdlșxs a întrebat:

Buna am urmatoarele simptome : dureri de sani,stari de voma, dureri usoare de burta. poate fi vorba de o sarcina? menstruatia trebuie sa imi vina pe 26 luna aceasta.sau sindromul premenstrual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, acestea pot reprezenta simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra - deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia!
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

Toate cele bune.

| Pinocchio a răspuns:

Mai degraba este sindrom premenstrual (cu exceptia starii de voma).
Daca va intarzia ciclu mai mult de 14 zile, poti face un test de sarcina.