| anonim_4396 a întrebat:

Hahaha manipularea continua:))
Efectu turma si-a mai pus odata amprenta.

http://www.libertatea.ro/......71657.html

Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreea_8014 a răspuns:

Sincera sa fiu eu nu cred in toata panarama asta cu gripa porcina. MI se pare corect ce a zis Bebelusa Oana Ionita.
Doamne fereste nu as vrea sa fiu afectata de nou virus gripal. dar oamenii care au murit din cauza acestui virus aveau si alte boli.
De aceea sunt contra vaccinului.eu zic, ca e mai bine sa lasam organismul sa lupte singur cu acest virus.Eu am de 13 ani de zile nu am mai fost rocita, si ii multumesc lui Dumnezeu pentru.acest lucru.
happy
asta e parerea mea.

| Zodiac a răspuns:

E mare vrajeala cu porcina. oricine moare in perioada asta imediat gata "moare de porcina"... vor sa intareasca gripa porcina ca noi sa ne facem vaccinurile alea contra gripei pentru ca au comandat prea multe doze si nu au ce face cu ele.Nu e chiar asa. poate omul ala a mai avut si alte boli inainte sau avea una in "desfasurare".etc.Asta e o manipulare mass media proasta dar care pe multi dintre romani ii acapareaza cu totul si ii face sa creada ca chiar asa este. E trist.

Peace

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deja e cunoscut faptul ca nu era vorba de gripa ci de cu totul altceva. Asta cugripa a fost o gaselnita inteligenta ca sa scoata niste bani cei implicati. Interesant insa, cit de usor sint oamenii de manipulat. Nu trebuie decit sa lansezi zvonul si or sa se buluceasca toti sa-ti cumpere vaccinul (a se citi ser fiziologic)winking