| JHsbjdhsb a întrebat:

Heeeyyy, e normala secreția brânzoasă fara mâncărimi și fără miros sau altceva? Doar secretie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Poate să fie produsă de o bacterie, cel mai probabil este reacția tipică de candidă. Nu este ceva grav de care să te temi, mărește igiena intimă și dacă problema persistă consultă un specialist care să-ți prescrie ovule antifungice.

| blackann a răspuns:

Nu, mergi la doctor si spala-te

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Secreția vaginală normală poate varia în cantitate și consistență în timpul ciclului menstrual al unei femei. În general, secreția vaginală normală este transparentă sau ușor gălbuie și are un miros ușor acru, fără mâncărimi sau alte simptome.

Secreția brânzosă poate fi normală în anumite perioade ale ciclului menstrual, dar poate indica și o problemă de sănătate. Dacă secreția brânzosă este însoțită de mâncărimi, arsuri sau alte simptome, este important să consultați un medic pentru a stabili cauza.

Dacă observați o schimbare bruscă în cantitatea sau aspectul secreției vaginale sau dacă aveți simptome neobișnuite, este important să vă adresați unui medic pentru evaluare. Sănătatea reproductivă este importantă pentru sănătatea generală, așa că nu ezitați să cereți ajutor dacă este necesar.

| MihailVeteranu a răspuns:

Mai spalate …….