| anonim_4396 a întrebat:

Hei acum aprox o luna mi s-a intamplat ceva ciudat inainte de culcare.Stateam in pat si mi-am deschis incetisor ochii.In fata mea am observat sezutul unui scaun din casa. M-am uitat putin la el dupa care m-am intrebat unde este spatarul si m-am uitat in sus pentru a-l vedea.Era ceva de genul ca in filmele de groaza pentru ca spatarul avea 2 cuie si eu ii asemanam cu niste ochi, in plus imaginea se dadea cand de aproape cand de departe si apoi am observat ca pe unele parti ale scaunului era un fel de mucegai. M-am speriat si mi-am inchis ochii, dupa care m-am dat inapoi.Cand mi i-am deschis m-am uitat la o masuta cu flori(desi nu se prea vedeau caci era intuneric). Dupa un timp mi-am dat seama ca nu se puteau vedea florile in intregime din cauza spatarului de la scaun.Ma uit inapoi si ghiciti ce...nici un scaun! M-am uitat de mai multe ori si nimic.Ba chiar m-am ciupit ca sa vad ca nu visez.
Ce credeti ca poate fi? Funda si scuze ca am scris prea mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Pai e ciudat, dar noaptea se intampla multe, si nimic nu pare la fel ca ziua. nu cred sa fie vb de imaginatie, sau iluzii...cel mai bine ar fi sa nu iti pui multe intrebari, iti vor ocupa tot timpul si vor deveni ca o obsesie. lasa.ce a fost a fost. da-mi msj pe privat daca vrei sa iti spun unele lucruri. tu nu ai visat, nici nu ti-ai imaginat. si in camera nu cred ca era chiar bezna. deci cum ti-am zis...vb pe privat daca vrei.

11 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Si scuza-ma. poate te-am speriat. si daca ai povesti altora, adica ma refer aici si la familie, vor zice ori ca ai luat-o razna, ori ca visai...vor incerca sa iti dea raspunsuri rationale. eu iti zic din proprie experienta. am patit si eu ceva, si prostia mea a fost ca am zis cui nu trrebuia si imi ziceau ca am innebunit. dar cum ti-am zis si tie, nu mi-am pus multe intrebari, nu am incercat sa caut un raspuns logic pentru ca nu exista asa ceva. ai grija de tine! si potrivit ar fi ca seara sa adormi cu o veioza aprinsa, nu cu lumina puternica.

| ZoeyMe a răspuns:

Pffff...vedeam scaunul foarte clar si nu a fost foarte intuneric.In fine... sper ca mai aveti raspunsuri.
Si MrJuvett1 ma uit la filme de groaza foarte rar.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Iluzie optica, in intuneric obiectele par a-si schimba forma sau par ce nu sunt + multa imaginatie.

| Alrawan a răspuns:

Poate inainte de culcare te`ai uitat la vreun film de groaza, sau chesti din astea, si iti inchipui singura ca se aud zgomote in casa, ca se misca lucrurile, ca vezi diferite chesti, si cand te uiti pe geam iti inchipui ca ii cineva acolo, etc... stai linistita, este doar imaginatia ta. happy
Bafta happy

| Dydy112 a răspuns:

Poi poti avea iluzii sau halucinatii, nu te speria nu e ceva grav

| RoxyAngel a răspuns:

Daca nu visai poate doar ti-ai imaginat...noapte lucurile normale pot lua alte forme si nu iti dai seama ce sunt, cat despre cazul mi se pare foarte ciudat ar trebui sa vorbesti cu mama ta despre asta.big grin

| MrJuvett12 a răspuns:

Interesanta faza. raspunsul logic si raional ar fi ca ori erai tu prea obosita, ori imaginatia ta i-ti joaca feste ori nu vedeai bine din cauza intunericului. de ce nu ai aprins lumina sa vezi mai clar ce se intampla. nu te papa babau pentru ca astea sunt doar in imaginatia ta de la prea multe filme cu fantome si alte prosti

| TheRealAnoyingOrange a răspuns:

App poate poate e iluzie stai 10 secunde noaptea cand te culci si tine ochii deschisi fara sa clipesti o sa vezi ca te pindde intunericul ...si nu mai vezi multe lucruri acum ...stii ca ce e ziua e si noaptea si app dimineata ai gasit scaunul la loc?
sau era ink mucigait?

| aurora1427 a răspuns:

Eh,au fantomele boala pe tine.Ai grija sa nu iti faca felu'...

| DuTzY007 a răspuns (pentru aurora1427):

Au aulaughing))

| Damian_Adina_1993 a răspuns (pentru aurora1427):

Ai ma nu glumi pe seama lui ca poate ti se intampla si tie din astea.La ce nebuna e lumea de az nu poti sti niciodata!