| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
Am 20 de ani și de aproape un an mă confrunt cu o problema. Chiar daca analizele au ieșit ok, simt dureri in zona pelviana după urinare, am avut si usturime dupa urinare dar acum nu mai este decat super rar.
Am fost la urolog si mi-a spus să beau apă, cât mai multă.
Ce să fac? Voi cum ați scapat de nisip?
Menționez ca la ultimele analize mi-au gasit colesterolul și trigliceridele ridicate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca medicul ti a zis sa bei apă atunci asa faci.

| dinaprilie a răspuns:

Daca este super rar inseamna ca s-a mai dus din nisip. Nu mai bea sucuri acidulate, apa minerala. Bea apa si urmareste daca si cat de des te mai ustura. Ref la analize daca nu sunt cu 100-200% ridicate nube chiar motiv de panica pentru varsta ta. Mai taie din grasimi, dulciuri si o sa se mai regleze.