| anonim_4396 a întrebat:

Hei! am decis sa slabesc, sa alerg, si sa mananc mai santatos, insa eu ador cartofii, si tot ce este nesanatos big grin imi puteti spune ce sa fac ca sa consum mai putine calorii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Miscare, fara sucuri (cola, pepsi, fanta sprite etc) fara mancare dupa ora 18:30, si incearca sa reduci consumul de paine la masa.

| LolaGreen a răspuns:

Păi dacă îți plac cartofii, ar trebui să faci doar cartofi care nu necesită prăjire ex salată orientală, nu trebuie să mănânci nimic prăjit, să consumi cât mai multe lichide în special apă plată sau de izvor și să nu mănânci seara. Și cel mai important să faci sport. Sper că te-am putut ajuta deși nu sunt specialist și îți recomand să vorbești și cu cineva specializat cu astfel de probleme.

| Rapcapitulare a răspuns:

Iti recomand cafeaua verde. am inceput si eu de cateva zile si imi taie pofta de mancare la greu. nu-mi mai trebuie nimic.

| ingerashgh a răspuns:

Păi fa cartofi prajiti in dubă, fără ulei, sunt foarte buni si nu atâtea calorii ca si cei prajiti in tigaie