| frumusihk99 a întrebat:

Hei.
Am o cicatrice destul de mare (de marimea unei gume de sters).
O am de vreo 5-6 ani in urma unei arsuri cu fierul de calcat.
Acum este alba la culoare si foarte evidenta. Poate sa dispara prin operatie? Sau ce pot sa fac ca sa dispara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Draga frumusica, daca vrei sa faci ciactricea sa dispara o poti face prin operatie desigur, sunt acele operatii cu lasere foarte eficiente, dar daca nu vrei sa treci prin asta presupanand ca nu vrei cu intreventii cu laser, poti foarte bine sa iti faci un tatuaj sa acopere zona aceea, sper pana la urma sa iti rezolvi problema mult succes, daca stai linistita daca nu iti provoaca durere nu ai de ce sa iti faci griji baietii oricum te vor placea, o cicatrice nu are nici o treaba cu frumusetea

| LFC98 a răspuns:

Pai ar trebui sa te duci a un medic si sa te interesezi cum ai putea scapa de ea, din cate sti si poate printr-o operatie cu laserul ( dar ar fi mai bine sa te interesezi chiar tu )