| snbxhxhshhs a întrebat:

Hei! Am si eu o problema! In ultima perioada am observat ca zona mea genitală feminină are un miros diferit ca gelul de unghii si nu stiu de ce, nu imi mai fac unghiile cu gel de mult si nu ar fi unghiile mele, folosesc un săpun de la dove de mult timp si nu inteleg de unde schimbarea asta. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Incearca sa folosesti un inlocuitor pentru sapun si anume un sapun lichid scump pentru zona intima sau ceva mai bun din farmacii!

| mihai69 a răspuns:

Cauze posibile - transformări hormonale tipice adolescenței sau diabet. Mergi la un medic pentru ceva analize.

| Floridori a răspuns:

Nu este normal si acest lucru poate indica:
-pH schimbat.Se recomanda folosirea unui gel cu pH neutru. Poate fi un gel intim sau un gel de dus pentru bebelusi;
-probleme ale glandelor endocrine.Se recomanda vizita la un medic endocrinolog;
-diabet.Din nou, se recomanda vizita la medic.