| DaReZon a întrebat:

Hei. Aseara ca sa nu il trezesc pe taica-miu, nu m-am mai dus la baie si m-am culcat direct. Astazi dimineata m-am dus la toaleta, am urinat putin iar dupa ce am terminat am inceput sa simt o usturime in interior. Acum imi vine sa urinez dar totusi fac doar cateva picaturi. Ma intreb ce poate fi? Am auzit de aceea chestie de "prostata" dar nu prea cred ca as putea sa o patesc asa peste noapte (am 16 ani)
Propuneri la cum as putea sa ma vindec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa te speli la cucurigu. Mai des.

| darrio2007 a răspuns:

Prostata la 16 ani? Fabulezi.Ai o mica raceala.

| KodrutZ a răspuns:

Nu e nimic de vindecat, ai grija ce maninci si bea multa apa. Probabil ca ai facut un shushu mai concentrat si de-aia te ustura.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie urinară ( sau o simplă răceală abdominală )...

Mergi la un control la medicul de familie şi CERI Trimitere la medicul urolog + eventual, o Trimitere la analize de urină ( sumarul de urină/urocultură )!

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Infectie urinara! O vizita la medicul de familie, eventual niste analize.Si bineintes igiena de rigoare!

| djmic a răspuns:

Poate fi si eliminarea pietrelor mici de la rinichi daca bei apa de la canal...