| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna, am nevoie de un pic de ajutor, recent m-am cântărit si datele arată cam așa, vreau sa stiu ce ar trebui să fac în legătură cu această situație și unde este problema, multumesc mult. Mentionez ca am 1.78 cm si as vrea sa stiu ce alimente ar trebui să consum luând în calcul datele menționate.
Greutate: 46, 6 kg
Greutate ținta: 20, 6 fata de greutatea ideală
Procent grăsime corporala: 5%
IMC: 14, 7
Metabolism bazal: 1.289 kg/d
Nivel grăsime viscerala: 1.0
Masa musculara: 43.3 kg
Continut minerale din oase: 1, 0 kg
Proteina: 30%
Procentaj de napă din corp: 62.9%

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corinnaalexandra a răspuns:

Sotul meu pana acum la 27 ani a avut maxim 55 kg la 1, 85 inaltime. Acum 3 luni s-a lasat de tigari si a reusit pentru prima data sa ajunga la 60 kg. Din ce am observat, a inceput sa manance mai cu pofta, inainte manca in scarba, nu ii placeau multe lucruri si foarte usor i se lua de anumite alimente. Incearca sa faci miscare de orice fel, sotul meu nu facea deloc si statea toata ziua jos, acum plecam de la job pe jos pana acasa, cam 15 minute de mers. Chiar il ajuta sa manance mai mult. Important este sa nu sari peste nici o masa, sa ai 3 mese pe zi, plus 2 gustari sau mai multe, depinde de tine, si sa incerci sa te fortezi sa mananci putin mai mult fata de momentul tau de saturatie, astfel incat sa iti maresti stomacul treptat. Pe sotul meu la ajutat treaba asta, acum manabca mult mai mult fata de cat manca inainte. Sper sa te ajute! Multa sanatate!

| Corinnaalexandra a răspuns (pentru Corinnaalexandra):

Multumesc pentru funda! Daca reusesti sa pui ceva kilograme, mai fa un update. Chiar sunt curioasă daca te va ajuta sfatul meu!

4 răspunsuri:
| WonderGirl7 a răspuns:

Extrem de slab/slaba.
ca sa te ingrasi iti trebuie multe proteine si carbohidrați.
cât mai multa fasole, linte, alune, carne roșie, ouă.
Cauta pe net