| Ishaelena a întrebat:

Hei! De câteva zile mi-a apărut ca o umflatura, galma în partea stânga. Seamănă ca și cum ar fi un abces la o măsea, nu se vede doar se simte. De durut nu m-a durut nicio măsea și nici abces nu e, doar galma aia care se simte la atingere. Si am mai observat ca in momentul in care las capul in jos, simt ca si o presiune acolo. Știți ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este o infectie la masea, care acum colecteaza si nu doare inca.
Recomand sa mergi de urgenta la stomatolog!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un ganglion umflat.