| Victoria18 a întrebat:

Hei... Eu am hemoroizi. E un detralex capsule? Ca a zis doctora de familie sa folosesc ca e bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Poti administra local unguent Hemorzon. Dar asta numai dupa ce inchei tratamentul prescris de medicul de familie, ca sa nu combini tratamentele si sa nu-si faca treaba sau sa apara efecte adverse din cauza asta.
Daca ai probleme de costipatie si defectarea cauzeaza si dureri anale, se gaseste Hemorzon sub forma supozitoarelor. Nu doar ajuta la eliminarea scaunului, dar si amelioreaza inflamatia din zona respectiva.

3 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

"Doctora"! Ce este "doctora"? Daca te referi la medicul de familie, care este femeie, romaneste se spune "doctorita".
Daca ti l-a recomandat un medic, foloseste-l.

| Victoria18 explică:

E bun*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, scuze ca insist cu aceeasi intrebare dar ce varsta ai? Si ce medic te a vazut? Medicul tau de familie? De cît timp ai hemoroizi?