| Mara987865 a întrebat:

Am facut recent o criza de hemoroizi, am fost la farmacie si mi-a recomandat detralex. Am luat 4 pe zi timp de 3 zile Cum mi-a recomandat farmacista si dupa 3 zile am oprit tratamentul ca m-am simtit mai bine... acum am o problema, e a 7a zi cand imi intarzie menstruatia, sa fie din cauza medicamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Neinceperea menstruatiei se datoreaza altor motive. Nu exista nicio legatura intre cele 2 procese amintite. Probabil ciclul tau menstrual este de tip neregulat si din acest motiv pornirea menstruatiei poate intarzia mai mult sau mai putin. Uneori intarzierea poate fi chiar mai lunga incat sa fie de mai multe saptamani iar in cazurile mai grave chiar si de cateva luni. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e din cauza medicamentului, ai tu o dereglare hormonala.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca e din cauza administrarii medicamentului. Posibil sa fie o dereglare hormonala, stresul la mijloc de iti intarzie menstra.

| Minodora32 a răspuns:

Nu are treaba una cu alta.
Tratament pentru hemoroiezi poti face cu vitamine:
http://www.mediculmeu.com/......roizii.php

cu plante medicinale:
http://www.mediculmeu.com/......oroizi.php

Sau naturist:
http://www.esanatos.com/......i72657.php

| Alexandra29ZoM a răspuns:

Fata,...tu esti gravida sigur! Fa-ti programare la ginecolog v.a fii mai bine