| lovem3 a întrebat:

Hei fetele:*vroiam sa va intreb voi cum va simtiti cand mergeti la ginecolog? maine este a 2a oara cand ma duc am mai fost anul trecut si sunt putin "speriata"de aceasta vizita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

happy Stiu ce simti pentru ca majoritatea dintre noi simt o usoara strangere de inima atunci cand merg la ginecolog, insa gandindu-ne la beneficiile ce le poate avea asupra organismului nostru un control facut la timp, trebuie sa fim curajoase.
Daca ai fost dezamagita de primul medic nu inseamna ca toti sunt la fel. Exista oameni deosebiti care iti asigura intimitatea necesara si fac ca examinarea aparatului genital sa para cat se poate de fireasca.Totul va fi bine asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi.Bafta si curaj!

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu trebuie sa fii sperita daca iti este rusine ar trebui sa te duci la o femeie ginecolog ca sa nu iti mai fie rusine eu nu am fost si cred ca si eu as fii la fel de speriata ca tine! Succes si numai bine pentru maine!

| babydolldeea a răspuns:

Eu nu am fost niciodata dar multe fete zic ca e groaznic dar nu stiu dc este asa de rau la femeie ar fi mai bine ca nu mas mai simti jenata sa se uite la mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restresrt