| anonim_4396 a întrebat:

Hei la 2 ani mam ars cu fierul de calcat pe mana dreapta si a ramaa semn si azi la 11ani de atunci...ppt scapa de semn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va ramane pe viata acest semn.

| mona a răspuns:

Cred ca iti va ramane semn pe viata, cu arsurile asa-i

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Îşi va rămâne semn pe viaţă, aşa-i cu arsurile, n-ai ce le face, o dată ce te-ai ars, salut! Nu mai ce face.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Putin probabil, s-ar putea sa existe niste tehnici experimentale de repigmentare, nu stiu.
Cel mai bine e sa astepti. Nu cred ca te incomodeaza asa tare.

| Morrígu a răspuns:

Mhm,nu prea cred. Dacă nu ţi-a trecut până acum, aşa din senin nu o să treacă!

| RandomGirl a răspuns:

Poate e vreo tehnica prin laser, nu stiu sigur, insa ma gandesc ca pana in ziua de azi s-a inventat vreo metoda sa poti scapa de cicatrici.

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

încearcă crema de gălbenele, am auzit că e bună pentru orice cicatrice happy

| ORDRaluca a răspuns:

Da, se poate scapa de semne de genul, cunosc un caz. dar nu stiu sigur prin ce metoda. Poti merge la medic cu unul din parinti si vei afla mai multe. happy