| nothingelsematters a întrebat:

Hei.m-am decis sa scap de celulita pe care o am vizibila de juma de an aproximativ.In urma cu o saptamana mi-am schimbat alimentatia.Nu mananc dulciuri,mezeluri,nu beau bauturi carbogazoase, doar apa.Carnea o prepar fiarta sau gratar, legume cat cuprinde si fructe.In privinta sportului, am inceput sa fac exercitii de 5 zile cu ajutorul a doua video uri de pe youtube pentru picioare si fese si simt ca functioneaza. mi-am propus sa alerg o data la doua zile. Eu vreau sa va intreb in cat timp dau rezultate toate masurile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Depinde de metabolismul tau...
In jur de 2 saptamani.
Nu uita sa faci si exercitii cardio, fara ele e mult mai greu sa slabesti.
Bafta!

| nothingelsematters explică (pentru MioaraParalescu):

Am 52 kg nu am probleme cu greutatea ba char vreau sa ma ingras

| MioaraParalescu a răspuns (pentru nothingelsematters):

Atunci ramai la exercitiile si la alimentatia care o ai acum, rezultatele o sa apara daca te tii de treaba.
Totusi, poti iesi 1 data sau de 2 ori pe saptamana sa alergi prin parc, pentru sanatatea ta big grin

| cristimihailov a răspuns:

Ma tem ca trebuie sa iti schimbi cu totul stilul de viata ca sa pastrezi rezultatele.

| capricc a răspuns:

Daca vrei slabire localizata este bine sa incerci exercitii de fitness, mai ales cele pe zone dar cu incalzire inainte. Uite un program pentru fesieri de 30 de zile, destul de apreciat zic eu http://fucsia.ro/......e-30-zile/

| nothingelsematters explică (pentru capricc):

Exercitiile astea merg si pentru muscultura picioarelor?

| Laariss a răspuns:

Cu timpul o se vezi rezultate cam la 3 luni aprox oricum rezultate mici o sa vezi zi de zi daca te tii.