| Anaa939839393 a întrebat:

Hei! Pe varful limbii mi-au aparut ca un fel de bubite rosii foarte mici. Nu ma dor, ustura si nici jena nu imi creaza. Doar ca le am de doua zile, doar pe varful limbii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum o saptamana spuneai ca sunt bubitele pe mijlocul limbii...
si tptusi ai ignorat total ce boala ai de mai bine de 1 spatamana...
Evident ca nu-i de la stres, ci de la ce ai bagat in gura, mancat sau baut.
Recomand sa mergi al medicul de familie pentru invetsigatii medicale.

"în 5 Septembrie | Anaa939839393 a întrebat:
Hei. Azi am observat doua pete rosii pe mijlocul limbii cam asa. Si de ieri am cerul gurii iritat, nu ma deranjeaza, numai cand ating cu limba simt asa ca si cum as fi ars. Nu am baut nimic fierbinte, sa zic ca l-am ranit. Poate fi pe cauza de stres?"

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca in cateva zile nu trec de la sine, mergi la medic.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil ai mâncat prea sărat sau condimentat.
Eu am pățit sa mănânc prea condimentat și, ce-i drept, pe mine mă și usturau.
Eu nu am apelat la medic, am consumat doar apă cât de multă și au trecut de la sine in vreo 2 zile.
Acum, pentru orice eventualitate te poți duce la medicul de familie sa vezi ce e.
Bafta multa!

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Mergi la medicul de familie, pe TPU nu sunt medici, majoritatea sunt copii.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Nu neglija.