| giulia283 a întrebat:

Hei! Spuneti-mi vă rog remedii naturale pentru a scapa de cosuri fara medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| wolfves a răspuns:

Gasesti pe net, dar cred ca cel mai bine e sa te duci la dermatolog pentru a primi tratamentul personalizat pe tipul tau de ten si problema. Eu am fost acum cateva zile, si pe langa produse pentru tenul gras, mi-a dat si o lista cu ce pot si ce nu pot sa mananc, pentru ca si asta influenteaza mult. Nu pot manca decat mancare gatita, fara prostii ca chipsuri, etc. Fructe, legume mananc. Fara lactate, fara porc, fara pui (doar de tara), fara cartofi, multa apa.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti adolescenta, fa o cura de drojdie proaspata!
Am dat raspuns de multe ori la aceasta intrebare.
Cauta raspunsurile mele care contin detaliat, pas cu pas ce rebuie facut. happy

| Bunica69 a răspuns:

Bea minim 2L de apa pe zi, fa sport, mancana fructe, renunta la alimentele nesanatoase, spalate pe fata dimineata (si aplici dupa o crema pentru zi) si seara (si aplici o crema de seara). Foloseste aburi ca sa cureti tenul de 2-3 ori pe saptamana.