| diana8889 a întrebat:

Hei:*...stie cineva cum se poate scapa de acele inestetice vene sparte? am cateva pe piciorul drept si nu imi dispar deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Acele vene sparte sunt denumite varici... exista o crema de protectie, Lioton Gel, o gasesti oriunde la farmacii sau la puncte de vanzarea a cosmeticelor.Mama o foloseste de mai bine de 2 ani si crede-ma ca face miracole, cel putin in cazul ei... daca te hotarasti sa cumperi crema va trebui sa iti masezi zilnic picioarele, de cel putin 2 ori. Efectul racoritor te va energiza si iti va da senzatia de mult mai multa rezistenta pentru picioarele tale:*

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca cu venoton gel!

Răspuns utilizator avertizat
| diana8889 explică:

Ms de raspunsuri. nu e ceva grav la mine.sunt doar niste ratacite de venisoare care pentru mine sunt cam inestetice. oricum eu am pasarele la cap...laughingpup